Veekindlad kellad

Udu kella klaasi all?

Seda juhtub. Ka nende kelladega, millel veekindluseks märgitud 3 BAR või siis 50m. Rääkimata lihtsalt Water Resistant kelladest. Kui veekindluseks on märgitud 100m või 200m, siis juhtub vee või niiskuse sisseminekut oluliselt harvem.

Seega tasub meeles pidada, et:

Water resistant – pritsmekindel kell

3ATM või 30m – natuke rohkem pritsmekindel kell

5ATM või 50m – peaaegu veekindel kell, kuid ujuda ja veesporti teha ei tohi!!! Ei kannata vette suunatud lööke ja tugevaid tõmbeid vees.

10ATM või 100m – ujumiskindel kell

Jah, ma tean, et purjetamise stardikellad kannavad silti Water Resistant 50m. Tootja vahetab garantiikorras välja kõik veekahjustusega kellad, kuid seda ainult garantii alla kuuluva aasta jooksul. Edaspidi tuleb kell minu kätte tuua.

Hiljuti üritas üks “spetsialist” mulle selgeks teha, et kuna tootja sellise garantii annab, siis on kell veekindel ja kannatab igasuguse veespordi välja. Huvitav, miks ma neid siis sageli remontima pean? 🙂 Tavaline probleem ei ole nende kellade puhul tagakaane tihendis vaid nuppudes, mille tihendid ei talu järske, veepinda lõikavaid lööke.

Kuidas ma seda tean?

Nimelt on minu juures võimalik läbi viia kella veekindluse test, mille käigus ei tuvastata lihtsat ei/ja vastust vaid on selgelt näha vett ja niiskust läbilaskev kella korpuse osa. Sageli on selleks kella klaasi serv, nupp või pusherid.

Tule testi oma kella!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s